Nutrauktas STT tyrimas klientui tariamai sukursčiusiam valstybės tarnautojui prilygintą asmenį piktnaudžiauti tarnybine padėtimi

Specialiųjų tyrimų tarnyba pradėjo ikiteisminį tyrimą, dėl to, kad klientas buvo įtariamas sukurstęs valstybės tarnautojui prilygintą asmenį piktnaudžiauti tarnybine padėtimi, taip pat veikdamas bendrininkų grupėje padėjo ir kaip vykdytojas dalyvavo valstybės tarnautojui prilygintam asmeniui piktnaudžiauti tarnybine padėtimi siekiant asmeninės naudos pagaminant netikrus dokumentus ir juos panaudojant, o dėl to fiziniai ir juridiniai asmenys patyrė didelę turtinę ir neturtinę žalą. Klientas buvo įtariamas padaręs nusikaltimą, numatytą BK 228 straipsnio 2 dalyje.

Nors vaizdo įraše užfiksuota kaip klientas gauna iš valstybės tarnautojui prilyginto asmens didelę pinigų sumą, tačiau buvo įrodyta, kad klientas tik teisėtai atsiėmė jam priklausančią skolą, todėl nesiekė bei negavo jokios turtinės ar kitokios asmeninės naudos. Ikiteisminis tyrimas kliento atžvilgiu nutrauktas.

Dalintis

Panašūs įrašai