| |

Advokatas dalyvavo žodiniame bylos nagrinėjime Europos Sąjungos Teisingumo Teisme: sprendimas palankus klientui

Advokatas kartu su Europos Sąjungos specialiste Loreta Šaltinyte dalyvavo Europos Sąjungos Teisingumo Teisme Liuksemburge, kur advokato prašymu buvo surengtas žodinis bylos nagrinėjimas dėl prejudicinio teismo sprendimo priėmimo Panevėžyje Dembaoje automobilio bagažinėje sudegintos merginos byloje. Teismo buvo prašoma nustatyti, ar ūkio subjektai turi prievolę nustatyti skambinančiųjų pagalbos numeriu 112 vietos nustatymo duomenis, įskaitant atvejus, kai skambinama ir be SIM kortelės. Valstybė teigė, kad nužudytoji skambino į Bendrąjį pagalbos centrą be SIM kortelės, todėl BPC negalėjo nustatyti šios buvimo vietos, ir negalėjo jos išgelbėti. Taip pat buvo prašoma atsakyti, koks priežastinis ryšys (tiesioginis/netiesioginis) turi būti nustatytas siekiant patraukti atsakomybėn valstybę, t. y. ar pakanka nustayti, kad valstybė sudarė sąlygas padaryti nusikaltimą ar reikia įrodyti, kad valstybė tiesiogiai sukėlė nukentėjusiosios mirtį.

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas nusprendė, kad Valstybė turi pareigą užtikrinti, kad ūkio subjektai sudarytų galimybę skambinančiojo į numerį 112 Bendrajam pagalbos centrui gauti vietos nustatymo duomenimis, įskaitant atvejus, kai skambinama iš mobiliojo ryšio telefono be SIM kortelės. Pasak teismo, taip pat turi būti užtikrintas toks informacijos apie skambinančiojo vietą tikslumas ir patikimumas, kad pagalbos tarnybos galėtų naudingai atvykti jam į pagalbą (t.y. vietos gavimo duomenis turi matyti pakankamai tiksliai). Taip pat nusprendė, kad pakanka netiesioginio priežastinio ryšio, jeigu toks yra pakankamas nacionalinėje teisėje.

Euroos Sąjungos Teisingumo Teismo pranešimas spaudai:

https://curia.europa.eu/jcms/upload/docs/application/pdf/2019-09/cp190105lt.pdf?fbclid=IwAR1lxjHKdz57G09STvvUixeHnPXHKWBn7K2qG9tLDg5-cP4eNi31HY7BPe8

Dalintis

Panašūs įrašai